“ЗАТВЕРДЖУЮ”
Начальник Українського державного центру
радiочастот та нагляду за зв’язком
В.Ф. ОЛIЙНИК
24 березня 2004 р.
ПОЛОЖЕННЯ
Про структуру та порядок призначення спецiальних та укорочених позивних
сигналiв аматорським радiостанцiям в Українi.
ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ.
1.1. Положення “Про структуру та порядок призначення спецiальних та укорочених позивних сигналiв аматорським радiостанцiям в Українi” розроблено у вiдповiдностi iз статтею 9.10. Регламенту аматорського радiозв’язку України i визначає:
порядок роботи та взаiмодiї Українського державного центру радiочастот та нагляду за зв’язком (далi за текстом Центр “Укрчастотнагляд”), функцiональних пiдроздiлiв Лiги радiоаматорiв України (далi за текстом ЛРУ) iз призначення вказаних дозволiв;
структуру спецiальних позивних сигналiв (далi за текстом СПС) i укорочених позивних сигналiв (далi за текстом УПС) аматорських радiостанцiй (далi за текстом АРС) в Українi;
порядок отримання дозволу на використання СПС i УПС;
порядок контролю за використанням СПС та УПС.
1.2. СПС та УПС АРС в Українi призначаються з метою:
привернення уваги укра¦нських та закордонних радiоаматорiв до видатних подiй, ювiлеїв та заходiв, якi вiдзначаються в Українi;
сприяння роботi АРС, якi забезпечують проведення наукових, спортивних та iнших експедицiй;
досягнення високих спортивних результатiв в мiжнародних змаганнях iз радiозв’язку.
1.3. СПС призначаються Центром “Укрчастотнагляд” за поданням Виконкому Лiги радiоаматорiв Укра¦ни з урахуванням “Критерiїв призначення СПС”. Указанi Критерiїї розробляються Виконкомом ЛРУ за погодженням iз Центром “Укрчастотнагляд”.
1.4. СПС та УПС АРС в Українi призначаються iз серiї позивних сигналiв, видiлених Службi аматорського радiозв’язку в Українi згiдно з вимогами Регламенту радiозв’язку мiжнародного союзу електрозв’язку.
1.5. СПС та УПС призначаються тiльки Українським iндивiдуальним та колективним АРС першої категорiї для використання їх на протязi певного перiоду часу, який обумовлюється в кожному конкретному випадку, але не бiльше одного календарного року (за винятком наукових експедицiй в Антарктику, а також тривалих науково-спортивних заходiв за межами України).
1.6. СПС серiї ЕМ1 призначаються АРС для роботи в складi українських наукових експедицiй в Антарктику.
1.7. СПС серiї ЕМ5 призначаються тiльки для вiдзначення заходiв, що проводяться пiд егiдою ЛРУ.
СПС ЕМ5НQ належить штаб-квартирi ЛРУ i може використовуватись для щорiчної участi команди ЛРУ в IАRU Сhampionship.
СПС ЕМ5U належить Центральному радiоклубу ТСО України.
СПС EM0U належить колективнiй аматорської радiостанцiї Центру “Укрчастотнагляд”.1.8. СПС для участi в мiжнародних змаганнях iз радiозв’язку на коротких хвилях можуть бути призначенi АРС у вiдповiдностi з рейтингом, визначеним на пiдставi Положення Українського контест-клубу. Кандидатами на присвоєння СПС є iндивiдуальнi АРС, якi зайняли за попереднiй рiк 1-10 мiсця та колективнi АРС, якi зайняли 1-3 мiсця у вказаному рейтингу. Данi СПС призначаються тiльки для використання в мiжнародних змаганнях.
В поточному роцi однiй i тiй же АРС для участi в мiжнародних змаганнях може бути призначений тiльки один СПС для використання з постiйного мiсця розташування АРС.
СПС для участi в мiжнародних змаганнях призначаються за клопотанням Виконкому ЛРУ.
1.9. УПС призначаються регiональним пiдроздiлом ДIЕ України за поданням обласних вiддiлень ЛРУ тiльки для участi в мiжнародних змаганнях iз радiозв’язку на КХ та УКХ хвилях iз серiї префiксiв: UR, US, UT, UU, UV, UW, UX, UY, UZ.
Остаточне рiшення в кожному конкретному випадку приймається регiональним пiдроздiлом ДIЕ України.
УПС призначається тiльки для його використання з територiї того регiону, до якого вiн належить, або з iншої територiї України пiсля попереднього узгодження з регiональною ДIЕ, на територiю якої здiйснюється перенесення АРС. Мiсцевим регiональним пiдроздiлам ДIЕ України забороняється призначати УПС радiостанцiям, зареєстрованим в iнших регiонах.
1.10. Для призначення СПС та УПС можуть бути рекомендованi АРС, якi на протязi попереднiх 24-х мiсяцiв не допустили порушень Регламенту аматорського радiозв’язку України, Положень та Правил про змагання з радiозв’язку.
1.11. Повторне використання ранiше призначених СПС та УПС для участi в змаганнях iншими заявниками допускається не ранiше нiж через п’ять рокiв iз моменту останнього термiну використання даного позивного сигналу.
1.12. Наступний СПС або УПС для участi в змаганнях може бути призначений тiй же АРС не ранiше нiж через п’ять рокiв iз моменту початку використання попереднього.
1.13. Однiй i тiй же АРС на протязi поточного року може бути призначено як СПС так УПС.
СТРУКТУРА СПС ТА УПС.
2.1. СПС мають наступну структуру:
префiкс: двє букви ( ЕМ, ЕN, ЕО ) та одна або декiлька цифр;
суфiкс: одна, двi, три або чотири букви.
2.1.1. Використання в СПС двох та бiльше цифр допускається лише у випадку вiдзначення значних ювiлейних дат. Перша буква суфiкса СПС повинна вiдповiдати першiй буквi (ознацi областi) для постiйних позивних сигналiв АРС в Українi. Чотири букви в суфiксi СПС можуть використовуватись тiльки у випадку використання абревiатури назв (IАRU, АRDF тощо).
2.1.2. Для колективних АРС у складi українських наукових експедицiй в Антарктику призначаються СПС iз серiїї ЕМ1А – ЕМ1Z.
Власникам iндивiдуальних АРС в складi українських наукових експедицiй в Антарктику за їх бажанням можуть призначатись СПС iз серiї ЕМ1АА – ЕМ1ZZ, ЕМ1ААА – ЕМ1ZZZ або з додаванням перед власним позивним сигналом через дрiб префiкса ЕМ1.
2.2. УПС мають наступну структуру:
префiкс: двi букви (UR, US, UT, UU, UV, UW, UX, UY, UZ) i одна цифра (1-0);
суфiкс: одна буква, що вiдповiдає першiй буквi (ознацi областi) для постiйних позивних сигналiв АРС в Українi.
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИКОРИСТАННЯ СПС.
3.1. Для отримання дозволу на використання СПС власник АРС не пiзнiше нiж за 90 днiв до початку його використання подає до Виконкому ЛРУ (на адресу вiдповiдального за оформлення СПС) наступнi документи:
заяву про призначення СПС;
клопотання обласного (АР Крим, м.м. Київ та Севастополь) вiддiлення ЛРУ (Виконкому ЛРУ для заходiв пiд егiдою ЛРУ) по сутi заяви.
3.1.1. Заява про призначення СПС повинна мiстити в собi наступну iнформацiю:
прiзвище, iм’я, по батьковi власника (начальника) АРС, що буде використовувати СПС;
постiйний позивний сигнал, категорiя АРС та номер дозволу на право експлуатацiїї;
повну постiйну поштову адресу та назву засновника (для колективної АРС);
обгрунтування необхiдностi використання СПС iз зазначенням бажаного СПС;
мiсцезнаходження (або маршрут) радiостанцiї i термiн використання СПС;
зобов’язання про 100 % розсилання вiдповiдних QSL-листiвок на протязi 365 днiв iз моменту закiнчення конкретного заходу;
вiдомостi про СПС та УПС, що використовувались або використовуються в даний час заявником;
зайняте мiсце АРС заявника в рейтингу UСС за попередній рiк (тiльки для участi в змаганнях).
3.1.2. При проведеннi радiоаматорської експедицiї або для участi команд в “Польових днях” СПС може бути оформлений на iм’я власника АРС, вiдповiдального за проведення даного заходу. В цьому випадку додатково до п. 3.1. подається список учасникiв експедицiї (команди) за пiдписом вiдповiдального з указiвкою iндивiдуальних позивних сигналiв учасникiв.
3.2. При необхiдностi Виконком ЛРУ може запросити додаткову iнформацiю в обласному (АР Крим, м.м. Київ та Севастополь) вiддiленнi ЛРУ, Українському контест клубi, КХ-комiтетi, УКХ-комiтетi ЛРУ.
3.3. Вiдповiдальний за оформлення СПС по мiрi надходження заяв, при необхiдностi, iнформує про це вiдповiдний комiтет ЛРУ.
3.4. Виконком ЛРУ iнформує заявника та вiдповiдне вiддiлення ЛРУ про прийняте рішення. В разi прийняття позитивного рiшення Виконком ЛРУ не пiзнiше нiж за 60 днiв до початку використання СПС подає вiдповiдне клопотання до Центру “Укрчастотнагляд”.
3.5. Не пiзнiше нiж за 30 днiв до початку використання СПС “Укрчастотнагляд” повiдомляє заявника, Виконком ЛРУ та регiональний пiдроздiл ДIЕ України про прийняте рiшення.
3.6. Використання СПС ЕМ5НQ аматорськими радiостанцiями України здiйснюється на пiдставi дозволiв Центру “Укрчастотнагляд”. Дозволи оформлюються за клопотанням Виконкому ЛРУ. Клопотання оформлюється у виглядi списку учасникiв команди з додаванням усiх необхiдних даних для оформлення вказаного СПС.
3.7. Оформлення дозволу на використання колективної АРС у складi Української наукової експедицiї в Антарктику проводиться на загальних пiдставах (згiдно з вимогами Регламенту аматорського радiозв’язку в Українi).
3.8. Для отримання тимчасово лiцензiї на право експлуатацiї iндивiдуальної АРС в складi українських наукових експедицiй в Антарктику власник подає до Центру “Укрчастотнагляд” наступнi документи:
заяву про призначення бажаного СПС iз серiї ЕМ1;
копiю дозволу на право експлуатацiї АРС;
довiдку про зарахування заявника до складу української наукової експедицiї в Антарктику.
Центр “Укрчастотнагляд” розглядає поданi документи i не пiзнiше нiж за 30 днiв до початку використання СПС дає вiдповiдь заявнику про прийняте рішення.
3.9. Оформлення дозволу на повторне використання одного й того ж СПС здiйснюється у вiдповiдностi з даним Положенням.
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИКОРИСТАННЯ УПС.
4.1. Для отримання дозволу на право використання УПС необхiдно не пiзнiше нiж за 60 днiв до початку його використання подати в регiональний пiдроздiл ДIЕ України документи згєдно з п.3.1. даного Положення.
4.2. Регiональний пiдроздiл ДIЕ України на протязi 30 днiв розглядає поданi документи i дає вiдповiдь заявнику та обласному (АР Крим, м.м. Київ та Севастополь) вiддiленню ЛРУ про прийняте рiшення.
4.3. Оформлення дозволу на повторне використання одного й того ж УПС здiйснюється у вiдповiдностi з даним Положенням.
КОНТРОЛЬ ТА ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯ СПС ТА УПС.
5.1. Контроль за використанням СПС та УПС покладається на Центр ” “Укрчастотнагляд”, регiональнi пiдроздiли ДIЕ Укра¦їни та обласнi вiддiлення ЛРУ.
5.2. Виконком ЛРУ веде облiк призначених СПС та УПС. Обласнi (АР Крим, м.м. Київ та Севастополь) вiддiлення ЛРУ зобов’язанi в 10-ти денний строк подати iнформацiю у Виконком ЛРУ про призначенi УПС.
5.3. АРС може бути позбавлена права на використання СПС та УПС до завершення строку його дiю, якщо в цей перiод станцiєю були допущенi порушення Регламенту аматорського радiозв’язку в Українi, Правил та Положень про змагання з радiозв’язку.
5.4. АРС позбавляється права на одержання СПС або УПС на термiн вiд одного до п’яти рокiв:
за подання у Виконком ЛРУ, обласне (АР Крим, м.м. Ки¦в та Севастополь) вiддiлення ЛРУ вiдомостей, що не вiдповiдають дiйсностi;
за порушення вимог п.5.3 даного Положення;
за незабезпечення розсилання вiдповiдних QSL- листiвок за проведенi зв’язки.
Рiшення з цього приводу приймається Центром “Укрчаcтотнагляд” на пiдставi даних об’єктивного радiоконтролю за роботою мереж аматорського радiозв’язку або на пiдставi клопотання функцiональних пiдроздiлiв ЛРУ.
5.5. Використання СПС та УПС дозволяється не ранiше нiж за годину до початку вiдповiдного заходу.