В основі технології Digital Mobile Radio (DMR) лежать механізми TDMA (Time Division Multiple Access) – багатостанційний доступ з тимчасовим поділом каналів), що дозволяє розмістити два часові інтервали на одній частотній несучій із сіткою частот 12,5 кГц.
В даний час випускається обладнання стандарту DMR для трьох діапазонів частот: (VHF) 136-174 МГц, (UHF1) 403-470 МГц та (UHF2) 470-512 МГц.
Тривалість часового інтервалу, який організує один логічний канал, становить 30 мс. З них 27,5 мс відведені під повідомлення, що передається, що становить 216 біт і 48 сигнальних бітів. Захисний міжінтервальний рознос – 2,5 мс. Канальна швидкість передачі даних становитиме близько 2 кбіт/с. На малюнку 1 та 2 представлена структура радіоінтерфейсу стандарту DMR.
В рамках стандарту DMR передбачається реалізація двох режимів:
- Режим прямого зв'язку (Directmode) - симплексна зв'язок.
- Режим зв'язку через ретранслятор (Repeatermode) (див. мал. 3) - з підтримкою технології двочастотного симплексу з дуплексним розносом, FDD (Frequency Division Duplex). У цьому режимі можливі два одночасні незалежні голосові з'єднання.
Устаткування, що виробляється за стандартом DMR, має такі спільні функціональні можливості:
- персональна адресація (персональний виклик) будь-якої радіостанції у спільній мережі;
- групова адресація об'єднаних у груповий виклик абонентів;
- передача голосу та даних – координат, команд, текстових повідомлень (передача даних);
- об'єднання DMR мережі з провідними або бездротовими (супутниковими, радіорелейними) мережами передачі даних (як у стільниковому зв'язку);
- пріоритетне відключення (скидання) передачі, що працює в ефірі станції при виході в мережу радіостанції з більш високим пріоритетом (Allow Interrupt);
- віддалене керування радіостанцій: прослуховування, віддалене блокування та вимкнення;
- використання двох незалежних каналів на одній частоті завдяки технології тимчасового поділу – TDMA (Time Division Multiple Access) – розбиття голосу/даних на пакети та передача їх по черзі, з використанням двох тайм-слотів по 30 мс, при цьому у кожному слоті можна передавати оцифровані дані свого незалежного каналу).
Вокодер (пристрій синтезу промови на основі довільного сигналу з багатим спектром) з алгоритмом ACELP (лінійне передбачення з збудженням від алгебраїчної кодової книги) особливо підходить для використання в умовах сильних акустичних перешкод.
На малюнку 4 представлений порівняльний графік погіршення зв'язку для систем з аналоговою і DMR технологіями.