YSF –цифровий радіоаматорський протокол, за основу якого було взято перевірений часом APCO P-25. Фірма YAESU адаптувала його (для радіоаматорів) у 2013 році. Інші назви YSF = C4FM або Fusion.
Цифрова радіостанція Yaesu може працювати в трьох цифрових режимах і аналоговому:
DN- голос + корекція помилок (V/D Mode)
VW- якісний голос без корекції (Voice FR Mode)
DW- лише передача даних (фото, текст, wires-команди) Data FR Mode
FM- частотна модуляція (з девіацією ±2.5кГц або ±5кГц).
Щоб почати проводити QSO в C4FM, достатньо ввести свій державний позивний у радіостанцію. Жодних реєстрацій, програмування та отримання id - не потрібно!
Цифровий режим YSF дозволяє проводити DX QSO на УКХ, за наявності відповідної антени та проходження.
Робота у змішаному режимі YSF/FM
Цікава особливість YSF полягає у можливості об'єднати аналогові та цифрові радіостанції, при високій якості звучання. Зробити це можна через ретранслятор або у фірмовій радіомережі WiRES-X.
Коли ви працюєте на частоті, де є цифрові та аналогові радіостанції, увімкніть режим AMS, він автоматично визначить режим роботи радіостанцій, і ви завжди чутимете співрозмовника.
Про режими роботи
Розглянемо докладніше можливості цифрових радіостанцій Yaesu:
GM (Group Monitor)
Груповий монітор показує позивні, відстань та напрямок, всіх почутих цифрових радіостанцій, що підтримують GM, в межах дальності зв'язку.
Це дозволяє бачити, де знаходяться всі учасники розмови. Крім того, функція GM полегшує надсилання повідомлень та зображень членам групи.
APRS (Automatic Packet Reporting System)
Технологія передачі-приймання маяків та текстових повідомлень через ефір. У деяких радіостанціях Yaesu включено підтримку протоколу APRS 1200/9600бод. Для APRS використовують загальноприйняті частоти залежно від регіону світу.
WiRES (Wide-coverage Internet Repeater Enhancement System)
Глобальна мережа інтернет лінків/репітерів, що підтримується Yaesu. Мережа WIRES використовує локальні вузли (станції, підключені до Інтернету через ПК) як точки доступу, які транслюють повідомлення аматорських радіостанцій.
Цифрові точки доступу зв'язуються один з одним через інтернет, і радіоаматори по всьому світу можуть спілкуватися один з одним. Управління в радіоканалі здійснюється X-командами чи DG-ID кодами.
DG-ID
DG-ID це групові ідентифікатори (аналог ctcss fm), можуть мати двозначні значення DG-ID від 00 до 99 окремо для передачі і прийому. Значення 00 використовується за замовчуванням для спілкування з усіма радіостанціями в цифровому режимі.
Локальний репітер або точка доступу можуть використовувати DG-ID, щоб користувач отримав доступ до віддалених сервісів.
З однаковими DG-ID (відмінними від 00) можна організовувати грапи, у прямих каналах або через репітери. Крім того, за допомогою GM ви можете перевірити, чи станції з однаковим DG-ID на зв'язку (у зоні радіовидимості).
IMRS
Функція IMRS дозволяє об'єднати кілька ретрансляторів Yaesu між собою, через інтернет для створення єдиної радіомережі для спілкування радіоаматорів.
Радіоаматорські мережі
Радіоаматори з радіостанціями C4FM, мають можливість заходити і спілкуватися в різних цифрових мережах (YSF, WiRES-X, BrandMeister, XLX і тд).